Проблемний семінар

Вересень 2017

«Використання здоров’язберігаючих технологій у фізичному вихованні дітей в умовах дошкільного закладу».

Мета:

- розробити, систематизувати та впроваджувати структуру оздоровлення дітей засобами різних здоров’язберігаючих технологій у процесі організації фізкультурно-оздоровчої роботи.

Лекційний модуль

1. Інноваційні оздоровчі технології.

2. Оснащення розвиваючого простору для впровадження здоров'язберігаючих технологій. (Мультимедійна перезентація)

Семінарський модуль

1. Використання здоров'язберігаючих технологій в режимі дня.

Практичний модуль

1. Практикум «Фізкультурний календар»

Семінар-практикум

Січень 2017

«Сучасні проблеми екологічного виховання дошкільників»

Мета: : активізувати педагогів на творчий пошук найоптимальніших форм роботи з батьками щодо збереження здоров’я дошкільників.

Теоретична частина

1. Методичні рекомендації щодо формування екологічної відповідальності дітей дошкільного віку.

2. Спільна діяльність дитячого садка і родини вихованців у питаннях екологічного виховання

Практична частина

1. Використання гри в екологічному вихованні дітей дошкільного віку. (робота в підгрупах).

2. Виховання екологічної свідомості дошкільнят через використання пошуково-дослідницької діяльності.

3.Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників засобами авторської казки.

Семінар для вихователів 2016-2017 н. р.

«Формування компетентності педагогів щодо економічного виховання дошкільнят»

Мета: : активізувати педагогів на творчий пошук найоптимальніших засобів та прийомів з формування соціально-економічного досвіду у дошкільнят.

Лекційний модуль

1. Актуальність економічної освіти дошкільників.
2. Завдання економічного виховання дітей дошкільного віку.

Семінарський модуль

1. Форми організації роботи з дітьми з економічного виховання

Практичний модуль

1.Перегляд відкритого заняття з економічного виховання в середній групі «Звідки хліб прийшов».

Питання: “Чи потрібно і навіщо дошкільнику економічне виховання?” – набуває нині особливої актуальності і вимагає серйозної педагогічної корекції. Повсякденне життя, сім’я, спілкування з однолітками, нарешті, виховно-освітня робота в умовах дитячого садка формують той емпіричний досвід, який стає базою для подальшої роботи з економічного виховання. І ось тут-то педагог повинен стати для дитини авторитетною людиною, який допоможе правильно осмислити нові явища, факти, поняття. Метою проведення проблемного семінару з економіки є поглиблення знань педагогів щодо використання сучасних методів навчання, удосконалення умінь та навичок для успішного розв’язання завдань економічного виховання дітей, стимулювання творчих пропозицій педагогів.

Під час семінару педагоги дискутували на тему «Чи потрібно вивчати економіку в дитячому садку?», проводили мозковий штурм: «Які форми роботи доцільні в економічній освіті дошкільників», ділилися ідеями щодо економічних дидактичних ігор для дошкільників.

Проблемний семінар для вихователів «Виховання патріотичних почуттів під час занять з образотворчого мистецтва»

4 лютого 2015 года в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла - сад» № 145 Одеської міської ради Одеської області пройшов проблемний семінар "Виховання патріотичних почуттів під час занять з образотворчого мистецтва".

В рамках проблемного семінару вихователем -методистом дитячого закладу Токуновою Н. М. був проведений лекційний модуль, підч час якого розглядалася одне з найактуальніших завдань нашого часу - патріотичне виховання підростаючого покоління.

Проведення даного заходу сприяло підвищенню рівня професійної компетентності учасників семінару, а також визначенню особливостей в роботі вихователя з виховання у дошкільників патріотичних почуттів під час проведення занять з образотворчої діяльності.