Увага, батьки!

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ, ЩОДО

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

v зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;
v не дозволяти дітям розводити багаття;
не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;
v не дозволяти користуватися газовими приладами;
v не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;
v не залишати малолітніх дітей без нагляду;
v не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;
v не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;
v не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);
v не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);
v не сушити речі над газовою плитою;
v не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;
v не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;
v не палити в ліжку.

Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! Роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей!

Шановні батьки! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

ДІЇ ПІД ЧАС ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ

Шановні батьки!

Щоб зберегти життя своє та ваших близьких, дотримуйтесь послідовності дій під час виникнення пожежі:

v подзвонити до служби порятунку за номером 101;
v викликаючи службу порятунку, чітко називати адресу, поверх, номер квартири та своє прізвище; сповістити, що саме горить;
v негайно евакуювати з приміщення дітей, немічних людей та людей похилого віку;
v при евакуації уникати користування ліфтом, бо є ризик відключення ліфта від електроструму;
v при евакуації з висотного будинку більше шансів мають ті люди, що не біжать вниз крізь дим та вогонь, а шукають порятунку на даху будівлі;
v пересуватися потрібно швидко, але зважати на те, що кисню більше біля підлоги, а тому краще до виходу повзти, закриваючи обличчя вологою тканиною;
v при евакуації заручитися чиєюсь підтримкою, хто вас підстрахує і допоможе, якщо ви знепритомнієте від диму;
v намагатись загасити полум'я засобами первинного пожежогасіння;
v до первинних засобів належить вода, пісок, товста зволожена тканина (ковдра, килим), вогнегасник;
v за можливості м'які предмети вкинути до ванни та залити водою;
v вимкнути електропроводку, щоб уникнути ураження електрострумом;
v не відчиняти вікна, щоб не живити пожежу свіжою притокою кисню;

Усі вище названі дії можливі лише в тому разі, якщо пожежа піддається знищенню в перші хвилини. У разі значного розповсюдження вогню слід негайно залишити приміщення, бо в сучасних квартирах дуже багато матеріалів з синтетичним покриттям, що виділяє дуже ядучу субстанцію. Вдихнувши дим з тліючого лінолеуму чи меблів з МДФ, є ризик знепритомніти і згоріти заживо!

Шановні батьки! При виникненні пожежі не втрачайте здорового глузду, негайно орієнтуйтесь у ситуації та приймайте рішучі дії щодо запобігання тяжким наслідкам!При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».

/Files/images/1ae49769ec1c_2.jpg