Всесвітній День Землі

23 квітня 2018 р. в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №145 пройшли тематичні екологічні заняття, присвячені Всесвітньому Дню Землі.

Свідоме й бережливе ставлення до природи слід формувати вже з дитинства. Гармонійне спілкування дітей з природою в майбутньому дорослому житті не дозволить їм необдумано знищувати красу рідної Землі.

Організовуючи роботу з дітьми педагоги врахували, що сформувати екологічну свідомість дитини можна використовуючи дитячу спостережливість, допитливість, бажання фантазувати, проявляти творчість. Результати, які ми отримали в процесі дитячої діяльності, говорять про інтерес дітей до таких тем, готовність дошкільнят творити із великим задоволенням, викликають у малят почуття відповідальності за природу.

/Files/images/ekologya/den_zeml/_DSC0405.JPG

/Files/images/ekologya/den_zeml/_DSC0551.JPG

/Files/images/ekologya/den_zeml/_DSC0567.JPG

/Files/images/ekologya/den_zeml/IMG-1.jpg

/Files/images/ekologya/den_zeml/IMG-2.jpg

/Files/images/ekologya/den_zeml/IMG-3.jpg

/Files/images/ekologya/den_zeml/_DSC0574.JPG

День води в ДНЗ

22 березня відзначається Міжнародний День води та водних ресурсів. Метою проведення заходів, присвячених цій даті, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

22 березня 2018 року в Одеському дошкільному навчальному закладі в рамках тематичного дня «День води» пройшло гра-заняття «Вода у нашому житті» в середній групі №2. Вихователь Кашу Т.А. в цікавій ігровій формі надала малюкам знання про місцезнаходження води в природі, потребу у воді для всіх живих істот та для об’єктів неживої природи. Під час заняття діти продовжували розвивати вміння логічно мислити, міркувати, робити невеликі висновки, узагальнення. Мета таких занять - виховувати бережливе ставлення до води, економно використовувати її, формувати у дошкільнят екологічно доцільну поведінку.

/Files/images/den_vodi/_DSC0018.JPG

/Files/images/den_vodi/_DSC0020.JPG

/Files/images/den_vodi/_DSC0021.JPG

/Files/images/den_vodi/_DSC0023.JPG

/Files/images/den_vodi/_DSC0028.JPG

/Files/images/den_vodi/_DSC0036.JPG

/Files/images/den_vodi/_DSC0040.JPG

/Files/images/den_vodi/_DSC0048.JPG

Формування екологічно мотивованої діяльності дошкільників шляхом ознайомлення з природою

Продовжується робота педагогів щодо формування у дітей екологічної компетентності та поведінки, вихователі закладу відвідують відкриті заняття до педради «Розвиток екологічної свідомості у дошкільників. Формування сталих світоглядних орієнтирів особистості»

23 лютого 2018 року в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №145 пройшли відкриті заняття «Подорож до Африки» в старшій групі №6 (вихователь Козлюк Н. В.) та «Подорож до Арктики» в молодшій групі №3 (вихователь Петренко О. П.).

Цікаві матеріали, обладнання виготовлене за участі дітей, пізнавальні завдання дають змогу розвинути в дітях їхні здібності та поширити уявлення про природу материків нашої планети. Під час заняття «Подорож до Африки» дошкільнята не тільки дізналися про тварин цього материка, але й грали в рольові ігри та ігри на формування дружніх партнерських взаємин. Проводили досліди з піском та гарячим повітрям, слухали розповідь вихователя про пустелі в Африці. Діти молодшої групи під час «Подорожі до Арктики» із задоволенням створювали північне сяйво, гралися штучним снігом та фарбували лід.

Форми роботи представлені вихователями обов’язково будуть використані іншими педагогами закладу.

22 лютого 2017 року в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №145 пройшов відкритий показ тематичного заняття в старшій групі №4 «Подорож до Антарктиди» до педагогічної ради №3 «Розвиток екологічної свідомості у дошкільників. Формування сталих світоглядних орієнтирів особистості».

Під час заняття вихователь Мороз О. В. використовувала різноманітні форми роботи для досягнення поставленої мети: розвиток екологічного мислення і творчої уяви у дошкільників в процесі ознайомлення дітей зі світом природи. Діти власноруч виготовляли атрибути до гри «Пінгвіни», разом з вихователем змайстрували макет «Антарктида», уважно слухали розповідь педагога про українців наантарктичній станції «Академік Вернадський»”. Такі заняття сприяють формуванню екологічно мотивованої діяльності дошкільників шляхом ознайомлення з природою.

/Files/images/_DSC0934а.JPG

Літо – це пора змістовного та цікавого відпочинку для дітей будь-якого віку. Влітку педагоги можуть не тільки впроваджувати елементи сучасних педагогічних технологій, а й максимально застосовувати природні засоби – сонце, свіже повітря, воду. Природні чинники на лише сприяють оздоровленню дітей. Вони надають можливість педагогам перетворити освітній процес на цікаве, змістовне буття, наповнене іграми, розвагами, спостереженнями за об'єктами природи, працею, конкурсами, драматизаціями.

В рамках тематичного тижня «У світі рідної природи» вихователі проводять освітню – виховну роботу з ознайомлення дітей із змінами, які відбуваються в розвитку рослин та в житті комах влітку, використовуючи цікаві ігрові прийоми та вправи. Виховання інтересу до пошуково-дослідницької діяльності, формування екологічної компетентності дітей, виховання емоційно-доброзичливого ставлення до живої природи спонукає педагога до вибору таких форм роботи з вихованцями, що сприяють розвитку креативності та творчості у дітей. Якісна робота педагогічного колективу в літній оздоровчий період забезпечується використанням можливості інтегрувати завдання екологічного виховання, фізичного, пізнавального розвитку в різноманітні форми роботи.

/Files/images/DSC07605.JPG /Files/images/DSC07607.JPG /Files/images/DSC07610.JPG

/Files/images/DSC07614.JPG /Files/images/DSC07620 а.JPG