Потенційні можливості патріотичного виховання

До світлого дня - світлі вчинки

Збереження традицій українського народу нині залежить від рівня обізнаності з ними підростаючого покоління, адже всі наші спогади родом з дитинства. Науковці довели, що саме спогади дитинства – найяскравіші та найпотужніші, тож завдання дорослих – відповідально ставитися до збагачення та наповнення яскравих та неповторних моментів дитинства, вкласти в дитячі серця любов до рідної домівки, неньки Батьківщини, виховати справжніх патріотів рідної землі.

В рамках проведення благодійного марафону «До світлого дня – світлі вчинки» вихованці Одеського дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» №145 виготовляли поробки для прикрашання Великоднього писанкового дерева у військовому шпиталі.

Дошкільнята з особливою старанністю виконували поробки, знаючи, що їхні писанки передадуть для наших захисників.

/Files/images/pasha/_DSC0053.JPG

/Files/images/pasha/_DSC0066.JPG

/Files/images/pasha/_DSC0069.JPG

/Files/images/pasha/_DSC0072.JPG

/Files/images/pasha/_DSC0149.JPG

/Files/images/pasha/_DSC0155.JPG

/Files/images/pasha/_DSC0162.JPG

/Files/images/pasha/_DSC0174.JPG

До Дня Соборності та Свободи України

20 cічня 2017 року згідно річного плану роботи, відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 №641 та з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №145 пройшло урочисте свято «З Україною в серці». Розпочалося свято зі слухання державного гімну України. Вихователі у доступній формі розповіли дітям про ті далекі історичні події в житті нашої держави , які змінили хід історії, оскільки об'єднання українських земель було давньою, заповітною мрією нашого народу. Діти середньої та старшої груп читали вірші про державні символи України, а також співали українські пісні та виконали запальний таночок «Козачата».

У підготовці до свята взяли участь всі вихованці закладу. Дошкільнята разом з вихователями створювали колективно-творчі роботи на тему « У серці кожної дитини живе любов до України», якими прикрасили музичну залу. На завершення свята всі учасники дійства створили «живий ланцюжок» як прояв єдності українського народу.

Мета такого заходу - прищеплювати дітям почуття гордості за свою країну, за свій народ, свою мову, вчити малят бути патріотами України та поважати її історичне минуле.

/Files/images/DSC05847.JPG

/Files/images/DSC05850.JPG

/Files/images/DSC05855.JPG

/Files/images/DSC05867.JPG

/Files/images/DSC05871.JPG

/Files/images/DSC05874.JPG

/Files/images/DSC05878.JPG

/Files/images/DSC05886.JPG

Напередодні свята Святого Миколая в дитячому дошкільному закладі пройшла низка заходів, спрямованих на ознайомлення дітей народними традиціями та святами. Це свято любові та душевної теплоти! Навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку.

16 грудня 2016 року в Одеському дошкільному навчальному закладі пройшло літературне свято «З нетерпінням я чекаю – нині свято Миколая », до якого були залучені діти всіх вікових груп. Дошкільнята з задоволенням прослухали казки,пісні у виконанні педагогів, прочитали вірші та отримали позитивні емоції від участі в іграх та таночках.

Систематичне проведення з вихованцями різноманітної роботи по ознайомленню з традиціями позитивно позначається на розвитку інтелектуально-пізнавальної, художньо- естетичної сфер дитячої особистості.

/Files/images/DSC05249.JPG /Files/images/DSC05257.JPG

/Files/images/DSC05265.JPG

/Files/images/DSC05272.JPG /Files/images/DSC05277.JPG /Files/images/DSC05292.JPG

/Files/images/DSC05312.JPG /Files/images/DSC05332.JPG

День пам’яті та примирення та День Перемоги в дитячому садку

6 травня 2016 року в Одеському ДНЗ «Ясла-садок» №145 пройшло тематичне заняття для дітей старшого дошкільного віку присвячена Дню пам’яті та примирення та Дню Перемоги

Дошкільне дитинство – сприятливий період виховного впливу на дитину: те, що запам’ятає дитина в цей час залишиться в її пам’яті надовго, а може й на все життя. Тому уміло організовані, змістовно насичені заняття «Пам’ять вічно жива» важливі для формування патріотичного світогляду.

Діти старанно виготовляли стилізовані червоні маки – символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги.

Проведення тематичних занять сприяло вихованню в дітей дошкільного віку патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до воїнів-визволителів, пам’яті про героїчне минуле нашого народу, усвідомленню спадкоємності традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України.

/Files/images/DSC03461.JPG

/Files/images/DSC03464.JPG

/Files/images/DSC03468.JPG

Долучаємося до акції «Прикрась українське писанкове дерево»

Напередодні Великодня працівники, вихованці та їх батьки Одеського ДНЗ «Ясла-садок» №145 приймали участь в акції «Прикрась українське писанкове дерево» в рамках проведення благодійного марафону «До світлого дня – світлі вчинки» (до Великодня), який проходить з 04.04.2016 по 04.05.2016

Великдень – одне з найвизначніших народних свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає на території України серед календарних свят одне з найпочесніших місць, це свято, що об’єднує, наповнює наші серця добротою, любов’ю, зміцнює кожного з нас духовно.

Цього року дитячий садок №145 також долучився до такої значущої акції, як прикрашання писанкового дерева. Мета акції -відроджувати та зберігати традиції святкування Великодня, формувати вміння виготовляти писанки з різних матеріалів і в різних техніках, розвивати творчу уяву, фантазію, інтерес до народної творчості, виховувати бережливе ставлення, бажання продовжувати традиції українського народу.
В результаті спільних зусиль, клопіткої праці та завдяки дитячій фантазії наше Великоднє дерево ожило і створило неповторну Великодню атмосферу у закладі.

/Files/images/DSC03399.JPG

/Files/images/DSC03401.JPG

/Files/images/DSC03402.JPG

/Files/images/DSC03408.JPG

Святкуємо День Соборності в дитячому садку : «Знаю і люблю Україну»

Під такою назвою в Одеському ДНЗ «Ясла-садок» №145 22 січня 2016 року пройшла тематична гра для дітей старшого дошкільного віку присвячена Дню Соборності України.

Діти вивчали ті далекі історичні події в житті нашої держави , які змінили хід історії, оскільки об'єднання українських земель було давньою, заповітною мрією нашого народу. Наша малеча поглиблювала знання про свою Державу, Державну символіку, тематична гра проходила у вигляді брейн-рингу, під час якого діти мали змогу показати свої знання про український одяг, українські народні ремесла тощо. Педагогічні працівники прищеплювали почуття гордості за свою Україну за свій народ, свою мову, вчили малят бути патріотами України та поважати її історичне минуле.

/Files/images/DSC02589.JPG

/Files/images/DSC02598.JPG

/Files/images/DSC02607.JPG

/Files/images/DSC02619.JPG

/Files/images/DSC02623.JPG

/Files/images/DSC02646.JPG

/Files/images/DSC02648.JPG

/Files/images/DSC02656.JPG

Долучаємось до благодійного марафону "З вірою в серці" до Дня Святого Миколая

В закладах освіти Суворовського району триває благодійний марафон "З вірою в серці" до Дня Святого Миколая, спрямований на підтримку захісників нашої країни, їхніх дітей та родин, медичних працівників та волонтерів, які працюють в зоні АТО.

Вихованці ОДНЗ "Ясла-садок" №145 також долучилися до благодійного мрафону. Діти власноруч виготовляли святкові листівки у подарунок нашим захисникам. Нехай Святий Миколай вас охороняє

/Files/images/20151214_094734.jpg

/Files/images/20151214_100045.jpg

Виховуємо маленьких патріотів: заходи до Дня Збройних Сил України

4 грудня 2015 року в Одеському дошкільному навчальному закладі "Ясла-садок" №145 пройшла інформаційна година для дітей старшого дошкільного віку присвячена Дню Збройних Сил України, який відзначається 6 грудня.

Вихователь-методист Токунова Наталія Михайлівна, використовуючи наочні матеріали розповіла вихованцям про українську армію. Діти власноруч виготовили колаж "Героїв стежина - від батька до сина" за відповідною тематикою і влаштували виставку.

Виховання патріотизму передбачає формування почуття гордості за свій народ, Батьківщину, а також за тих, хто охороняє нас - своїх рідних, близьких та суспільство в цілому.

/Files/images/DSC02132.JPG

/Files/images/DSC02136.JPG

/Files/images/DSC02140.JPG

/Files/images/DSC02144.JPG

/Files/images/DSC02146.JPG

/Files/images/DSC02150.JPG

/Files/images/DSC02153.JPG

Музично-спортивна розвага "Ігри патріотів" для дітей середнього дошкільного віку

20 жовтня 2015 року в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №145 відбулася музично-спортивна розвага для дітей середнього дошкільного віку «Ігри патріотів» присвячена Дню Гідності та свободи, який відзначається 21 листопада.

Позитивною тенденцією сьогодення є повернення українського суспільства до вивчення історії України, побуту, традицій та обрядів нашого народу, а головне – активне, не формальне залучення дітей до їх вивчення.

Під час даного заходу діти залюбки брали участь у командних змаганнях, допомагали один одному, співали пісні та танцювали.

Мета даного заходу - актуалізувати знання та уяв­лення дітей про минуле та сучасне життя народу України ; виховувати у дітей патріотичні почут­тя, формувати дружні стосунки, на­вички командної гри.

/Files/images/DSC02107.JPG

/Files/images/DSC02109.JPG

/Files/images/DSC02110.JPG

/Files/images/DSC02111.JPG

/Files/images/DSC02115.JPG

/Files/images/DSC02122.JPG

День захисника України

З метою виховання у дошкільників шанобливого ставлення до героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, що сприяє дальшому зміцненю патріотичного духу у суспільстві В Одеському дошкільному навчальному закладі "Ясла -садок "№ 145 13 жовтня пройшла низка заходів присвячених Дню захисника України, який відзначається 14 жовтня.

Вихованці старшої групи №2 створювали листи для бійців АТО Вихованці старшої групи №5 відвідали школу №61 та побували на спортивних змаганнях "Козацькі забави " присвячені Дню захисника України.

/Files/images/DSC01382.JPG /Files/images/DSC01383.JPG /Files/images/DSC01402.JPG /Files/images/DSC01469.JPG

В гостях у школі №61. Вболіваємо за учасників "Козацьких забав"

/Files/images/DSC01435.JPG

/Files/images/DSC01443.JPG

/Files/images/DSC01448.JPG

/Files/images/DSC01455.JPG

22 вересня - День Партизанської слави в Україні

З метою ознайомлення дітей з подвигом партизан в роки Другої світової війни та патріотичного виховання дошкільників 22 вересня 2015 року в Одеському дошкільному навчальному закладі відбулася тематична бесіда, присвячена Дню Партизанської слави в Україні.
Вихователь старшої групи №2 Кашу Тетяна Анатоліївна розповіла дітям про Музей партизанської слави (катакомби), який є пам'ятником партизанському руху в Одеській області та про відкриття скульптурної композиції "Партизанська слава" у сквері Партизанської Слави.

/Files/images/DSC01142.JPG

/Files/images/DSC01145.JPG

/Files/images/DSC01147.JPG

/Files/images/DSC01150.JPG

Куточки державної символики

Виховання любові і пошани до державної символіки, ритуалів суверенної України посідає одне з чільних місць у системі громадянського, зокрема патріотичного, виховання дітей

Державна символіка покликана формувати громадянську гідність, патріотичні почуття і впевненість молоді у майбутньому своєї держави. Визначення та опис державних символів України подано у ст. 20 Конституції України.

Національні символи - це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані послужити надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції.

Метою використання державних символів у навчально-виховному процесі є формування почуття свідомого громадянина України, здатного захищати її незалежність, готового взяти на себе відповідальність за добробут і безпеку своєї родини, народу.

Кiлькiсть переглядiв: 1438

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.