Тиждень правового виховання в ДНЗ

«Права і обов’язки знай, їх шануй і захищай.»

Якими діти народжуються-ні від кого не залежить,

але в наших силах зробити їх хорошими

через правильне виховання.

Плутарх

7 грудня в Дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №145 в рамках тематичного Тижня правового виховання пройшло інтегроване заняття «Права і обов’язки знай, їх шануй і захищай.»

Метою заходу було допомогти дітям зрозуміти і осмислити свої елементарні права, формувати почуття самоповаги до власних прав і прав інших людей, наразі-казкових героїв.

Заняття побудоване за принципом інтеграції різних видів дитячої діяльності.

Діти із задоволенням виконали роль маленьких правознавців. Малята подивились і обсудили права дитини у мультфільмах, залюбки склали пазли за сюжетами казок, прийняли участь у «виданні» газети «Права дитини в малюнках».

Напередодні Дня Конституції у Одеському ДНЗ №145 щорічно відбуваються тематичні заходи правового та патріотичного спрямування. 27 червня 2017 року вихователями та керівником музичним проведено тематичний захід «Знай свої права, дитино»: дітям в ігровій формі розповідалося про права та обов'язки кожної дитини, основні символи нашої держави. Діти із задоволенням розфарбовували розмальовки на правову тематику та створили коллаж для батьків. Під час тематичної бесіди вихователі пояснювали дітям, що найголовніший державний документ нашої держави - це Конституція України, в якому записано всі права українців. Це право на життя, право на житло, право на працю, право на відпочинок, право на лікування та багато інших прав. Записано в Конституції і наші обов’язки. Наприклад, обов’язок захищати свою Батьківщину, обов’язок берегти природу, обов’язок виконувати вимоги Конституції та інші. Проведення такого тематичного заходу направлене на розширення знань дітей про їхні права, сприяє виробленню позитивного ставлення до себе, як маленького громадянина, підвищення самооцінки та виховання поваги до інших людей та любові до країни в якій ми живемо.

/Files/images/DSC07630ф.JPG

/Files/images/DSC07637ф.JPG

Згідно річного плану роботи з 5 по 9 грудня 2016 року в Одеському дошкільному навчальному закладі пройшов Тиждень права, протягом якого були проведені заходи з вихованцями дитячого садка, з батьками дошкільників та педагогами.

З дітьми цікаво та змістовно проведено тематичні бесіди «Ми хочемо рости і жити у добрі», «Знай свої права, дитино!», заняття- гра в старшій групі «Подорож з казковими героями до країни Права», в молодшій групі «Мама – сонечко в сім’ї, ми промінчики її», розвага «Права і обов’язки знай!». Метою даних заходів є формування у дошкільників елементарних знань про права дитини; завдання педагогів дошкільного закладу - сприяти становленню ціннісного ставлення дитини до самої себе, а також виховувати повагу до оточуючих її людей.

Для актуалізації знань з правового виховання з педагогами закладу проведено тренінг «Правове виховання дошкільників. Завдання вихователя», з батьками проведені індивідуальні бесіди та підготовлено наочно-агітаційний стенд «Караючи – поміркуй навіщо».

/Files/images/DSC05197.JPG /Files/images/DSC05204.JPG

/Files/images/DSC05215.JPG /Files/images/DSC05219.JPG

/Files/images/_1_~2.JPG

26 червня 2015 року в Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №145 пройшла тематична розвага – правовий квест «Знай свої права, дитино» присвячена Дню Конституції України.

Тематичний захід має за мету розширення знань дітей про їхні права, сприяє виробленню позитивного ставлення до себе та свого імені, підвищення самооцінки та виховання поваги до інших людей.