Всі люди на Землі мають рівні права та свободи!

/Files/images/_1_~2.JPG

Це закріплено Декларацією Прав Людини, що прийнята Генеральною Асамблеєю 00Н у 1948 році.Ваша дитина, як і будь-яка інша людина, має рівні людські права.
Права дитини закріплені Конвенцією Про Права Дитини, що проголошена Генеральною Асамблеєю ООН у 1989 році.

Родинне виховання і право на виховання своїх дітей закріплені в "Кодексі про шлюб та сім'ю". Завданням сімейного Кодексу України передбачено, що виховання дітей родиною є обов'язковим, так само обов'язковим є піклування батьків про їхнє здоров'я, фізичний, моральний розвиток та навчання. Виконуючи свої обов'язки щодо виховання, батьки та особи, які їх замінюють, мають поважати гідність дитини, не застосовувати жорстоких і грубих методів виховання. Батьки мають чітко знати свої обов'язки і права дитини, які в разі необхідності вони захищатимуть.
Формування у дитини дошкільного віку свідомої безпечної поведінки та найпростіших правових знань базується на прикладах поведінки дорослих. Тому важливе значення має систематична цілеспрямована робота з батьками, оскільки провідну роль у вихованні дітей відіграє сім'я як перший осередок виховання людяності, національної свідомості, патріотизму й демократизму. Роботу з батьками спрямовано на розуміння того, що діти наслідують приклад дорослого, тому не можна вимагати від дитини виконання будь-якого правила, якщо дорослі самі не завжди ним керуються.

Кожна дитина має право:

• - на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку;
• - на захист здоров'я та медично-санітарне обслуговування;
• - на захист від поганого поводження, від відсутності турботи з боку батьків, або опікунів;
• - на захист від жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність людини видів поводження чи покарання;
• - на захист від сексуальних домагань;
• - на проживання з батьками та на підтримку контакту з батьками у разі їх розлучення;
• - на вільне висловлювання поглядів з усіх питань, що стосуються життя;
• - на свободу думки, совісті, віросповідання;
• - на особисте життя, на недоторканість житла, таємницю кореспонденції.

Права дитини порушуються:

• - коли не забезпечена безпека її життя і здоров'я;
• - коли її потреби ігноруються;
• - коли по відношенню до дитини є випадки насилля або приниження;
• - коли порушується недоторканість дитини;
• - коли дитину ізолюють;
• - коли дитину залякують;
• - коли вона не має права голосу при прийнятті важливого для неї рішення;
• - коли вона не може вільно висловлювати свої думки і почуття;
• - коли її використовують і нею маніпулюють;
• - коли її особисті речі не є недоторканими.

/Files/images/prevyuprava.jpg

ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Дитина буде поважати права інших людей, якщо її права будуть поважатися, якщо вона сама буде складати правила поведінки і нести за них відповідальність.

Які ж обов'язки мають діти, чи взаємопов'язані права та обов'язки?

Права та обов'язки дитини

Права

1 . Усі діти мають право на любов і турботу
2. Всі діти рівні у своїх правах
3.Особлива турбота — дітям-інвалідам
4. Усі діти мають право на повноцінне харчування
5. Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля
6. Усі діти мають право на освіту
7. Особлива турбота — дітям, які перебувають у конфлікті з законом
8. Діти мають право вільно висловлювати свої погляди
9. Всі діти мають право на медичну допомогу
10. Всі діти мають право на вільне спілкування
11 . Особлива турбота — дітям без сімей
12. Жодну дитину не можна примусово залучати до праці
13. Всі діти мають право на інформацію
14. Жодну дитину не можна ображати або принижувати
15. Всі діти мають право на життя

Обов'язки

1 . Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас
2. Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини
3. Бути толерантним до таких людей. Поважати їх і допомагати їм
4. Дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів
5. Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим
6. Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання
7. Дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Намагатись не створювати ситуації, які призводять до порушення закону
8. Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав'язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні
9. Цінувати і дбати про своє здоров'я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби
10. Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету
11. З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас
12. Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров'ю. Виконувати всі види обслуговуючої праці
13. Самостійно знаходити інформацію в різноманітних джерелах
14. Не ображати і не принижувати оточуючих
15. Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки

От на що пропонував звернути увагу видатний педагог В. Сухомлинський:

Десять НЕ МОЖНА Сухомлинського:

• не можна байдикувати, коли всі працюють;
• не можна сміятися над старістю;
• не можна вступати в суперечки з дорослими;
• не можна виявляти невдоволення через те, що в тебе немає якоїсь речі;
• не можна допускати, щоб мати давала тобі те, що вона не може дати собі;
• не можна робити те, що засуджують старші;
• не можна залишати літню людину самотньою, якщо в неї немає нікого, крім тебе;
• не можна збиратися в дорогу, не спитавши дозволу дорослих;
• не можна сидіти обідати, не запросивши старшого;
• не можна чекати, доки з тобой привітається старший, ти повинен привітатися першим.

/Files/images/___2_1~1.JPG

/Files/images/__1_1_~1.JPG